ww

Bat for Lashes - The Wizard


Eskiden bütün gün boyunca fantastik kitaplar okumaya bayılırdım. Günlerce okurdum, bazen tüm seriyi bitirirdim 1-2 günde. böyle şeyler okuyanlar bilirler, hikayeler o kadar masalsı ve güzeldir ki, kitabı bir kenara koyduğunuzda üzülürsünüz. Çünkü elinizin ona değmediği zamanlarda siz yine bu dünyaya aitsinizdir. Onlar birer masal olarak kalmaya devam eder diğerlerinin gözünde.

Diğerleri demişken, diğerleri bu kitapları masal olarak görenlerdir. onlar dünyayı sadece sahip oldukları dünyadan bakabilmişlerdir. Şimdiye kadar yaşadıkları, bu dünyanın kuralları hayatlarını yönlendirmiştir. Alternatif durumlarda neler olabileceğinin hakkında en ufak bir fikirleri dahi yoktur. O yüzden de eleştirilirsin.

- bu kitapları okuyacağına daha yararlı bir şeyler okusana, kaç yaşına geldin!!!

Bilmezler. Bilmedikleri için de anlamazlar. Aynı pencereden bakan milyonlardan sadece birisidir çünkü bunu diyen. Okuduğu kitaplar da bu pencereden bakılarak yazılmıştır. Hepsi mükemmel tasvirlerle o pencereden dünyayı nasıl gördüklerini anlatır.

Süslü cümleler, karşıda ağacın nasıl kullanılacağına dair parlak fikirler ve o çimlerin yeşilliklerine övgü dolu sözler. Bahçıvanın nasılda tüm bahçeyi kendi malı gibi gördüğünden yakınmalar. yağmur yağınca karşıda oluşan çamurdan tiksinmeler ama kokusuna bayılmalar. Farklı sözler, ama hep aynı pencere.

Bilmezler. Orda bir sürü pencere vardır aslında ve işte fantastik edebiyat bu pencerelerden bakanların yazdıklarıdır. bazıları hiç süslü değildir. Bazıları ise gerçekten harikadır. ama özünde hepsi size farklı manzaralar sunar. Gördükleriniz karşısında o kadar şaşırırsınız ki, gördükleriniz düşüncelerinizi o kadar değiştirir ve size öyle bir bakış açısı kazandırır ki...

Bilmezler...

Hala neyin farkına vardığımı söylemedim.

Evet, artık hiç vakit ayıramıyorum böyle şeyleri okumaya. Gün geçtikçe bu kadar eleştirdiğim o pencerenin bir parçası oluyorum. Zamanı gelince herpimiz o pencerenin dünyamız olmasına izin vereceğiz belkide.

Ama bilmiyorum. Belki o pencereye ait bile olsak, eskisi kadar olmasa bile, ben diğer pencereleri daha çok seviyorum.

Bu parça benim gibi düşünenlere, Bat for Lashes - The Wizard,Hakkında daha fazla bilgi almak için şu linki tıklamanız yeterli. enfes parçaları var ve bence mutlaka dinlemelisiniz.

Bat for Lashes - MySpace

Fantastik günler sizinle olsun...

Biskuwi...

No comments:

Post a Comment

Featured Post

Origin

You know how the life is; suddenly you have find yourself in another moment and time and you priorities are completely chan...